Wsi Pogodna Wsi Wesoła z Zumbą Fitness Dookoła – realizacja

Od sierpnia do listopada w gminach Wodynie, Mokobody oraz Konstantynów prowadziliśmy projekt pn. WSI POGODNA WSI WESOŁA Z ZUMBĄ FITNESS DOOKOŁA, sfinansowany z budżetu Państwa, w ramach programu Sport dla Wszystkich.

Stworzyliśmy przestrzeń sportowo rekreacyjną do uprawiania aktywności fizycznej oraz zacieśniliśmy więzi społeczności wiejskiej.

Pod okiem instruktorów osiągnęliśmy wspaniały wynik!

Uczestnicy mogli korzystać z trzech rodzajów zajęć ZUMBA:

Kids® – dziecięcy taniec i dobra zabawa!

  •  to program skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 4-12 lat. Poprzez taniec, ale też gry i zabawy dzieci weszły w taneczny świat muzyki radiowej i latynoamerykańskiej. Podczas zajęć uczestnicy rozwijali koordynację ruchową, siłę mięśni oraz motorykę dużą. Zumba Kids ma przede wszystkim stanowić formę niewymuszonej przyjemności, która dodatkowo korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Uczestnicy ponadto mieli okazję zapoznać się z rówieśnikami, umacniając więzi społeczne, które także są niezwykle istotne na każdym etapie życia. Instruktorzy byli doskonale przygotowani do pracy z najmłodszymi, dlatego też zajęcia spotkały się z pozytywnym odbiorem, zarówno przez zaangażowane dzieci, jak i ich rodziców.

FITNESS® – impreza i spalone kalorie!

  • jest skierowana do młodzieży od 16 roku życia oraz osób pełnoletnich. Uczestnicy uczyli się poruszać do rytmu i doskonalili swoją koordynację ruchową poprzez podążanie za instruktorem. Układy, dzięki powtarzalności kroków i odpowiednim wskazówkom instruktorów, tzw. cueing, uczestnicy tańczyli nawet, jeśli tańczy się pierwszy raz. To jest właśnie uniwersalność programu Zumba Fitness. Zumbowanie to już nie tylko moda. Dla wielu fanów zumby, taneczny trening kilka razy w tygodniu, to podstawa dobrego samopoczucia. W ramach spotkań Uczestnicy mieli możliwość poznać choreografie do poszczególnych utworów. Poznali również różne style taneczne takie jak salsa, merengue, reggaeton, bachata, cumbia czy soca. W miarę aktywnego udziału w cotygodniowych treningach Uczestnicy coraz lepiej rozeznawali różne rytmy i choreografie. Powtarzanie kroków i układów tanecznych zamieniło się w zabawę tą formą aktywności fizycznej. Niektórzy stwierdzili, że godzina na zumbie działa tak, jak sesja u psychoanalityka. Dzięki zajęciom Uczestnicy nawiązali nowe relacje w lokalnej społeczności. I o to chodzi!

                                      GOLD® – tańczyć każdy może – Ty też seniorze!

  • Zajęcia dla dorosłych i seniorów były skierowane głównie do osób starszych. Także wszyscy, którzy długo nie praktykowali żadnej aktywności fizycznej lub ze względu na problemy z nadwagą, stawami czy kręgosłupem mają ograniczone możliwości treningowe, mogli dołączyć do zajęć. Zajęcia były oparte na podobnej formule, co Zumba klasyczna, a podstawowa różnica dotyczy intensywności, tempa. W Zumbie Gold przewidziano także ćwiczenia, które są przeznaczone dla uczestników o bardziej ograniczonej sprawności fizycznej. To przede wszystkim świetna zabawa dla starszych. Uczestnicy, nie zdawali nawet sobie sprawy, że ćwiczą! Po prostu wracali na kolejne zajęcia, bo radośnie spędzili z nami czas. Po pewnym okresie seniorzy sami stwierdzili, że mniej bolą kolana czy plecy i mają więcej energii.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w naszych otwartych zajęciach i zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

Skip to content