Świąteczne warsztaty scrapbookingowe – Mokobody

Dokładnie miesiąc przed Wigilią Bożego Narodzenia w GOK Mokobody pojawiła się zapowiedź świąt. Po warsztatach scrapbookingowych które dla nich przeprowadziliśmy, dzieci mają już gotowe kartki świąteczne, oraz pomysły na kolejne!

Twórczość plastyczna dzieci jest uniwersalnym środkiem służącym do wypowiadania najgłębszych pragnień i przeżyć. Jest także źródłem najwspanialszych wzlotów myśli twórczej, realizacją najskrytszych marzeń dostarczających uśmiechu i szczęścia dzieciom, a także licznym rzeszom miłośników tej twórczości. Jest to język łączący uczuciami przyjaźni dzieci i dorosłych całego świata. (Stanisław Popek)

Scrapbooking to technika ozdabiania kartek okolicznościowych, pudełek, albumów ze zdjęciami i wielu innych przedmiotów, która kryje w sobie wszystko, czego potrzebuje dziecko poznające świat. Rozwija wyobraźnię, jednocześnie nie krępując dziecka żadnymi schematami. Każdy z uczestników zajęć, oprócz dobrej zabawy, zapoznawał się z pojęciami związanymi ze scrapbookingiem, fachowym nazewnictwem oraz różnymi metodami wykonania pomysłowych prac. Jest to dobry wstęp do dalszej pracy ze zdobnictwem!

Jest nam bardzo miło, że zajęcia dla dzieci ze scrapbookingu przypadły dzieciom do gustu. Stworzyły przepiękne kartki świąteczne. Spójrzcie na te dzieła! Bardzo dziękujemy za świetną współpracę pani Barbarze Soszyńskiej. Oczywiście polecamy się do dalszych działań.

Warsztaty scrapbookingowe prowadzimy w ramach odpłatnej działalności statutowej. Chcesz zorganizować warsztaty w swoim ośrodku kultury, kole gospodyń wiejskich, świetlicy? Zapraszamy do kontaktu!

 

 

Skip to content