Jednośladem Powstań Śladem – podsumowanie

2 409,00 zł – to kwota, jaką zebrała Fundacja Le Natiga z Siedleckim Klubem Turystyki Rowerowej „Doktorek”. 20 czerwca odbyła się Charytatywna Rowerowa Gra Krajoznawcza „Jednośladem Powstań Śladem”, podczas której zbierano środki na mobilne USG dla Fundacji Siedleckie Domowe Hospicjum dla Dzieci.

 

 

– Pogoda sprzyjała aż za bardzo, przez co 25km trasa dała się nieco we znaki uczestnikom, na których na mecie czekały pamiątkowe medale – mówi Anna Toczyska, uczestnik Gry i Organizator, członek Klubu „Doktorek”. – Na trasie był czas na zabawę, moczenie nóżek w zalewie, posiłki, wizyty u teściowych, znanych sieciówkach fastfoodowych itp. Ilu uczestników tyle pomysłów na walkę z upałem. Na trasie musieliśmy odnaleźć 10 punktów kontrolnych, do których prowadziły nas rymowane edukacyjno-historyczne wskazówki.

Tak, temperatura była dużym wyzwaniem. Upały nie zniechęciły jednak dzielnych śmiałków, z których mała rekordzistka, Cecylka Kulik, która pokonała trasę 25 km o własnych siłach miała 8 lat! Zaiste, zasłużony to medal!

– To była wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Spotykaliśmy po drodze innych zawodników, śmialiśmy się, że konkurencja siedzi nam na ogonie, po czym nawzajem robiliśmy sobie zdjęcia – mówi jej mama, pani Agnieszka.

Zawodnicy startowali i kończyli trasę przed pałacem Ogińskich, gdzie mieściło się Biuro Zawodów. Pierwszy ochotnik zjawił się już o 9:30. – Wracam z giełdy, postanowiłem zajrzeć – powiedział. – Warto wspierać dobry cel!

To był sposób na oddanie hołdu dzielnym ludziom, którzy zapisali się w historii Polski. Trasa biegła częściowo przez miasto i miejsca pamięci związane ze zrywami niepodległościowymi. Druga część wiodła przez wioski, pola… wsi spokojna, wsi wesoła! – chciałoby się krzyknąć. Dusza odpoczywa – dlatego warto przebyć tę trasę.

– To nie koniec! Jako że gra cieszy się zainteresowaniem oraz pozostały nam pakiety startowe wraz z nagrodami, zaplanowaliśmy kontynuację Gry – mówi Joanna Zawadzka z Fundacji Le Natiga – każdy chętny może zgłosić się do nas do Fundacji (kontakt: katarzyna.bogusz@lenatiga.pl, tel.: 531-039-213), wpłacić cegiełkę minimum 30 zł (https://zrzutka.pl/zg58gh/s/GraRowerowa) a dostanie materiały i możliwość przebycia tej trasy oraz odbioru pamiątkowego medalu. Warto skorzystać z takiej propozycji na wakacyjny dzień. Serdecznie zapraszamy!

Zapisy: katarzyna.bogusz@lenatiga.pl, tel.: 531-039-213

Informacje o Grze: https://fb.me/e/2fGSX8Eb7

Zrzutka: https://zrzutka.pl/zg58gh/s/GraRowerowa

Skip to content