Charytatywna Gra Miejska w ,,Krainie Bajek”

Kochani! Sukces! Z przeprowadzonej w dniu 30.05.2021 r. Charytatywnej Gry „W Krainie Bajek” zebraliśmy 9 157,57 złotych w ramach prowadzonej kampanii #małysprzętWIELKAPOMOC, z której cały dochód zostanie przeznaczony na zakup mobilnego USG z trzema głowicami dla podopiecznych Fundacja Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
1
Park i okolice amfiteatru odwiedziło mnóstwo rodzin z dziećmi. Wspólnym mianownikiem był uśmiech! Atrakcji było mnóstwo, szyte na miarę dziecięcych pragnień. Po parku miejskim Aleksandria przechadzały się postacie z bajek. Można było spotkać Chase’a i Marshalla, Myszkę Miki, Pocahontas, Smoka, Minionka, księżniczkę Elzę z Olafem, z odsieczą przybył nawet Mario z Super Mario Brothers. Na starcie prawdziwa i przesympatyczna zakonnica – siostra Marzenka! Do każdej postaci ustawiały się kolejki małych przechodniów, ale nietrudno zgadnąć, że największym powodzeniem cieszyli się bohaterowie Psiego Patrolu. Na mecie zwycięskie rodziny otrzymywały pamiątkowe odznaki „Rodzinka na medal” i nagrody.
Małe i duże dzieci, wszystkie miały co robić. Na starsze czekała gra miejska, gdzie mali detektywi rozwiązywali zagadki i szukali postaci z bajek. Także rodziców czekało wyzwanie – zagadki związane z atrakcjami Siedlec.  Czy znali odpowiedzi? – pomagał nam wujek Google. – mówi jedna z mam. – Kilka osób skorzystało z tzw. „telefonu do przyjaciela”. – mówi Katarzyna Bogusz z Fundacji Le Natiga. – Grę zakończyli wszyscy! Gratulujemy!
Pogoda dopisała. Obok Amfiteatru czekały kolejne atrakcje: po pierwsze – dmuchane zjeżdżalnie. Tuż obok czekał wóz strażacki z dzielnymi strażakami z OSP Nowe Opole.
 Dalej słodycze: lody, kolorowa wata cukrowa, popcorn – do wyboru, do koloru! Kolorowe były też wielkie bańki mydlane i warkoczyki wplatane w dziecięce włosy przez dzielnych wolontariuszy. Zdjęcie z postaciami z bajek można było zrobić także w Twoja Fotobudka.
Ilu Maluchów teraz marzy by zostać strażakiem Samem?
W organizacji pomogli nam wspaniali wolontariusze, ich radość, energia i zapał były widoczne z daleka: sympatycy Fundacja Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej, Morsy Siedlce, Tomek Skóra a także wspaniały Team Marysi Tchórzewskiej.
Pojawiły się również: Pszczółka Maja – Klaudia Uchmańska, prowadząc animacje taneczne oraz Angelika Ponińska z zajęciami Zumba Kids. Dzieci chętnie tańczyły w rytm muzyki.
Dziękujemy również naszym Partnerom i Sponsorom, bez których niemożliwa by była organizacja Charytatywnej Gry „W Krainie Bajek”:
Uzbierana kwota przybliża nas do celu, jakim jest zakup mobilnego USG z trzema głowicami dla dzieci z domowego hospicjum w Siedlcach. Bardzo się z tego cieszymy i już zapowiadamy kolejną akcję – tym razem zaprosimy miłośników jazdy na rowerze!
Jesteśmy spragnieni zabawy, spragnieni relacji i radości, powietrza, sportu. Dlatego tak ważne są wydarzenia takie jak to – mamy nadzieję że ich nie zabraknie!
Skip to content