Jednośladem Powstań Śladem – podsumowanie

2 409,00 zł – to kwota, jaką zebrała Fundacja Le Natiga z Siedleckim Klubem Turystyki Rowerowej „Doktorek”. 20 czerwca odbyła się Charytatywna Rowerowa Gra Krajoznawcza „Jednośladem Powstań Śladem”, podczas której zbierano środki na mobilne USG dla Fundacji Siedleckie Domowe Hospicjum dla Dzieci.

 

 NIEDZIELNA CHARYTATYWNA GRA KRAJOZNAWCZA

Pogoda sprzyjała aż za bardzo, przez co 25km trasa dała się nieco we znaki uczestnikom, na których na mecie czekały pamiątkowe medale – mówi Anna Toczyska, uczestnik Gry i Organizator, członek Klubu „Doktorek”

Na trasie był czas na zabawę, moczenie nóżek w zalewie, posiłki, wizyty u teściowych, znanych sieciówkach fastfoodowych itp. Ilu uczestników tyle pomysłów na walkę z upałem.

Na trasie trzeba było odnaleźć 10 punktów kontrolnych, do których prowadziły rymowane edukacyjno-historyczne wskazówki.

Tak, temperatura była dużym wyzwaniem. Upały nie zniechęciły jednak dzielnych śmiałków, z których mała rekordzistka, Cecylka Kulik pokonała trasę 25 km o własnych siłach miała 8 lat!

Zaiste, zasłużony to medal!

To była wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Spotykaliśmy po drodze innych zawodników, śmialiśmy się, że konkurencja siedzi nam na ogonie, po czym nawzajem robiliśmy sobie zdjęcia – mówi jej mama, pani Agnieszka.

START I META 

Zawodnicy startowali i kończyli trasę przed pałacem Ogińskich, gdzie mieściło się Biuro Zawodów. Pierwszy ochotnik zjawił się już o 9:30. – Wracam z giełdy, postanowiłem zajrzeć – powiedział.

Warto wspierać dobry cel!

To był sposób na oddanie hołdu dzielnym ludziom, którzy zapisali się w historii Polski. Trasa biegła częściowo przez miasto i miejsca pamięci związane ze zrywami niepodległościowymi. Druga część wiodła przez wioski, pola… wsi spokojna, wsi wesoła! – chciałoby się krzyknąć. Dusza odpoczywa – dlatego warto przebyć tę trasę.

To nie koniec!

Jako że gra cieszy się zainteresowaniem oraz pozostały pakiety startowe wraz z nagrodami, zaplanowano kontynuację Gry – mówi Joanna Zawadzka z Fundacji Le Natiga – każdy chętny może zgłosić się do nas do Fundacji

(wpłacić cegiełkę minimum 30 zł (https://zrzutka.pl/zg58gh/s/GraRowerowa) a dostanie materiały i możliwość przebycia tej trasy oraz odbioru pamiątkowego medalu.

Warto skorzystać z takiej propozycji na wakacyjny dzień.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy: katarzyna.bogusz@lenatiga.pl, tel.: 531-039-213

Informacje o Grze: https://fb.me/e/2fGSX8Eb7

Zrzutka: https://zrzutka.pl/zg58gh/s/GraRowerowa

Skip to content