Wydarzenia Charytatywne

#małysprzętWIELKAPOMOC (X 2020 – X 2021)  – zbiórka publiczna nr. 2021/182/OR

W ramach kampanii fundraisingowej „mały sprzęt WIELKA POMOC”, podczas której zbieraliśmy fundusze na mobilne USG dla Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci, zorganizowaliśmy następujące wydarzenia charytatywne:

 • 13 XII 2020 r. odbył się (PRZED)ŚWIĄTECZNY MARATON CHARYTATYWNY ZUMBA FITNESS #małysprzętWIELKAPOMOC, który został zorganizowany online ze względu na sytuację związaną z pandemią COVID-19. W maratonie brało udział 15 instruktorów z całej Polski, którzy wolontaryjnie poprowadzili trwający cztery godziny maraton online.
 • 13-14 II w Nowej Dąbrówce w gm. Skórzec odbył się zorganizowany przez nas we współpracy ze Stowarzyszeniem „Skórzec Biega” „NOWOROCZNO – WALENTYNKOWY CHARYTATYWNY MARSZOBIEG GBSB. Podczas spotkania odbywały się licytacje przekazanych nam przedmiotów: ciast, obrazów, przetworów, usług kosmetycznych itp. W wyniku tego wydarzenia pozyskaliśmy 9 243, 93 zł. W sportowych zmaganiach zorganizowanych w reżimie sanitarnym wzięło udział 130 osób.
 • 19 II wystartowaliśmy z licytacjami na grupie facebookowej Team Marysi Tchórzewskiej. Grupa została udostępniona przez rodziców młodej siedlczanki, która w 2019 r. zbierała na operacje nóżki. Dzięki uprzejmości rodziców mieliśmy grupę potencjalnych licytujących liczącą ponad 3 tyś osób. Na czas realizowanej kampanii administrowaliśmy grupą, która przyjęła nazwę Team Marysi Tchórzewskiej wspiera „małysprzętWIELKAPOMOC”. Pozyskiwaliśmy różne przedmioty i usługi, które procentowały w postaci wpłat na konto naszej zbiórki.
 • 7 III – zorganizowaliśmy z grupą nieformalną „Morsy Siedlce” morsowanie połączone z akcją charytatywną Z BABKAMI MORSUJMY DZIECIAKI RATUJMY. W akcji wzięły udział Morsy z Łosic, Siemiatycz, Zambrowa, Węgrowa oraz ponad 500 mieszkańców Siedlec. Było to morsowanie z rozgrzewką w formie Zumby i tańca Jerusalema, który poprowadziła nam zaprzyjaźniona instruktorka Zumba Fitness. Podczas morsowania były sprzedawane ciasta, kiełbaski, kawa, herbata. W wyniku tej zbiórki pozyskaliśmy 3 179, 30 zł na mobilne USG.
 • Od 20 IV do końca maja organizowaliśmy akcję „Oddaj szmelc” – „CZY TO Z PRACY CZY TO Z DOMU, ODDAJ SZMELC NA ZBIÓRKĘ ZŁOMU”, w ramach której zaprosiliśmy jednostki OSP oraz inne podmioty i osoby prywatne z powiatu siedleckiego do zbierania złomu i przekazania go na zakup mobilnego USG.

– 8 V OSP w Kołodziążu zebrał od mieszkańców 1 241, 40 kg złomu, co przyniosło 1 206 zł.

– 15 V OSP Seroczyn zebrała złom od swoich mieszkańców i wymienił go na 1 240 zł.

– 14-15 V OSP Niwiski przeprowadziła w dniach zbiórkę złomu wśród mieszkańców Niwisk, Wyłazów i Ziomaków. Zebrano 2 040, 40 kg złomu, co zaowocowało wpływem na konto zbiórki w kwocie 1 836 zł.

 • 30 V w godzinach 14:00-18:00 w Parku Miejskim Aleksandria oraz na terenach zielonych przy Amfiteatrze zorganizowaliśmy Charytatywną Grę Miejską „W KRAINIE BAJEK”. Gra Miejska polegała na odnalezieniu postaci z bajek, które znajdowały się w różnych częściach Parku, odpowiedzi na zadane przez nie pytania i zagadki oraz odgadnięciu głównego hasła (mobilne USG). Można było spotkać m.in. bohaterów „Psiego Patrolu”: Chase’a i Marshalla, księżniczkę Elzę i Olafa z „Krainy Lodu”, Myszkę Miki oraz Pocahontas. Każdy uczestnik otrzymał kartę gry, gdzie będzie zbierał naklejki będące potwierdzeniem wykonania zadania. Na mecie mali zwycięzcy otrzymywali medale i nagrody. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci, m. in. pokaz baniek mydlanych, możliwość zrobienia zdjęć z różnymi postaciami z bajek w fotobudce, kiermasz ciast i pluszaków, słodycze, dmuchane zjeżdżalnie, zwiedzanie wozu strażackiego, animacje taneczne, Zumba Kids, popcorn, wata cukrowa. Wydarzenie odbyło się we współpracy z Fundacją Siedleckie Hospicjum domowe dla Dzieci.

Udział wzięło bardzo wiele rodzin z dziećmi, dzięki wydarzeniu zebraliśmy 9 170, 57 złotych!

 • 20 VI w godzinach 10:00-18:00 na ulicach Siedlec i w okolicach odbyła się Charytatywna Rowerowa Gra Krajoznawcza „JEDNOŚLADEM POWSTAŃ ŚLADEM”. Wydarzenie zorganizowaliśmy we współpracy z Siedleckim Klubem Turystyki Rowerowej „Doktorek” – było to spotkanie z historią zrywów niepodległościowych na naszych terenach. Rowerzyści startowali i kończyli grę przed Pałacem Ogińskich, mieli za zadanie odnaleźć 10 punktów kontrolnych, do których prowadziły rymowane edukacyjno-historyczne wskazówki. To był sposób na oddanie hołdu ludziom, którzy zapisali się w historii Polski. Trasa biegła częściowo przez miasto i miejsca pamięci związane ze zrywami niepodległościowymi. Druga część wiodła przez okoliczne wioski, pola. W Grze wzięło udział ok. 30 osób. Podczas akcji zebraliśmy 2 409, 00 zł. Przygotowaliśmy 120 pakietów, niezużyte zestawy w postaci mapy, karty gry oraz pamiątkowego medalu po zakończeniu gry udostępnialiśmy za bilet – cegiełkę w kwocie min. 30 zł.
 • Podczas Pikniku Charytatywnego organizowanego przez Klub Współczesnych Kobiet w Kołodziążu zorganizowaliśmy MARATON ZUMBA FITNESS.   Wydarzenie odbyło się 26 IX 2021 w godzinach 14:00-17:00 na terenach przy świetlicy wiejskiej w Kołodziążu.

Uczestnicy bawili się w rytm muzyki i zbierali środki na zakup mobilnego USG. Rozgrzewali ich trenerzy Zumba Fitness: Joanna Pomarańska, Marzena Tymińska, Angelika Ponińska, Gabriele Rosastolato oraz Klaudia Tymińska. Publiczność zumbowych tancerek pokazała jak można świetnie bawić się w rytm Zumby Fitness.

W akcję włączyli się wolontariusze. Kwota, jaka została przekazana to 2 396, 86 zł! Wszystkie środki przekazane zostały na mobilne USG dla Podopiecznych Fundacji Siedleckie Domowe Hospicjum dla Dzieci. Wśród osób, które wrzuciły cegiełkę do puszki zostały rozlosowane nagrody.

 • Na zaproszenie Klubu Sportowego NoWi Siedlce zorganizowaliśmy charytatywny kiermasz podczas Wydarzenia “NORDICOWO/BIEGOWA 5” – MEMORIAŁ LIDKI BORKOWSKIEJ, Mistrzyni Polski i Europy w Nordic Walkingu. Memoriał odbył się 10 X 2021 r. w Lasku Sekulskim w Siedlcach. Była to odpłatna impreza sportowa w stylu nordicowo-biegowym, w której uczestniczyło ponad 300 osób. Główni organizatorzy wydarzenia postanowili cały dochód z biletów przeznaczyć na naszą zbiórkę. Podczas naszego kiermaszu można było zakupić za symboliczną cegiełkę pierogi przygotowane przez wspaniałe gospodynie z Koło Gospodyń Wiejskich Strzała, watę cukrową, książki i pluszaki oraz zapleść warkoczyki. Na Kiermaszu Charytatywnym zebraliśmy 2 558, 97 zł a wpływ z opłat startowych na Wydarzenie wyniósł 6 250 zł!

28 października ogłosiliśmy, że kampania fundraisingowa #małysprzętWIELKAPOMOC dobiła do celuzebraliśmy ponad 63 000 zł i przystąpiliśmy do zakupu sprzętu diagnostycznego, który zostanie przekazany jako darowizna dla domowego hospicjum dla dzieci w Siedlcach.

WOLONTARIAT

Fundacja angażuje się w szeroko pojęte działania o charakterze charytatywnym, ukierunkowane na kształtowanie postawy wrażliwości społecznej, propagowanie idei wolontariatu i podejmowania inicjatyw przez młodzież i dorosłych w różnym wieku we współpracy z partnerami regionalnymi (przedstawicielami organizacji pozarządowych, jak i instytucji państwowych).

 • Działania Fundacji wspiera na bieżąco grupa wolontariuszy, którzy angażowali się szczególnie aktywnie w kształtowanie postawy empatii wobec osób chorych poprzez sport, a konkretnie program Zumba Fitness. Dzięki inicjatywie pracownika Fundacji zorganizowaliśmy MARATON CHARYTATYWNY ZUMBA FITNESS dla Marysi Tchórzewskiej, mieszkanki Siedlec chorej na Fibular Hemimelia. 6 instruktorów Zumba Fitness wspierało wolontaryjnie zbiórkę na rzecz chorej Siedlczanki, prowadząc wolontaryjnie maraton Zumby.
 • W I 2020 jeden z wolontariuszy naszej Fundacji – Piotr Mieczkowski wyjechał do Gambii w celu wsparcia prowadzonych tam działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W ramach wolontariatu prowadził zajęcia lekcyjne dla dzieci i młodzieży w wiosce Buiba Mandinka a w czasie wolnym organizował gry i zabawy animacyjne oraz integracyjne z lokalną społecznością. Podczas pobytu w szkole nasz wolontariusz zapoznał się z gambijskim systemem nauczania. Trzeba zaznaczyć, iż w jednym campusie szkolnym znajdują się dzieci w przedziale wieku od 3 do 18 lat.

Fundacja Le Natiga zorganizowała w grudniu 2019 r., przed wyjazdem wolontariusza do Gambii, zbiórkę artykułów szkolnych. Zebrane materiały szkoleniowe zostały przekazane dyrektorowi szkoły i radzie pedagogicznej w czasie zajęć w szkole. Z uwagi na ilość dzieci w szkole, której pomogliśmy (a jest ich około 300), to im powierzyliśmy opracowanie systemu nagradzania najlepszych uczniów, a także wsparcia tych najbiedniejszych. . Fundacja przekazała też dwa tablety dla dyrektora szkoły i rady pedagogicznej w celu efektywniejszego prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Dyrektor szkoły złożył na ręce wolontariusza list z podziękowaniami dla Fundacji za przekazane materiały szkolne.

Na zaproszenie Tomka z Grupa biegaczy Skórzec BIEGA utworzyliśmy publiczną zbiórkę, w ramach której w dniu wydarzenia zbierane były środki na rehabilitację dla Lenki Rybak,  dziewczynki chorej na SMA. Zbiórka publiczna zarejestrowana była pod numerem 2022/1988/OR. Zebrana Kwota to: 6 119,50 zł. Zebrane środki zostały przekazane rodzicom Lenki.

Taki wynik udało się uzyskać Dzięki wielkiemu zaangażowaniu społeczności lokalnej oraz: KGW w Żdżarze – kobiety przygotowały kiermasz roślin, Koło Gospodyń Wiejskich “Siew” w Rososzy przygotowało stoisko z popcornem sprzedawały również ciasto które przywiozła mama Lenki. Gminna Biblioteka w Kotuniu – stoisko z rękodziełem. OSP Nowa Dąbrówka – strażacy  częstowali pysznym jedzeniem z mobilnej kuchni.

Skip to content