Wsi Pogodna Wsi Wesoła z Zumbą Fitness Dookoła – podsumowanie

Od sierpnia do listopada mieliśmy przyjemność realizować projekt polegający na organizacji otwartych zajęć sportowo rekreacyjnych Zumba Kids, Zumba Fitness oraz Zumba Gold dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów - mieszkańców gmin Wodynie, Mokobody (województwo mazowieckie) oraz Konstantynów (województwo lubelskie).
13

Zorganizowaliśmy otwarte zajęcia sportowo rekreacyjne Zumba dla ponad 120 Uczestników.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w kwocie 20,000 zł z budżetu Państwa, na realizację zadania z zakresu upowszechniania sportu w społeczeństwie w ramach programu ,,SPORT DLA WSZYSTKICH”.

Zadanie objęło mieszkańców gminy Wodynie, Mokobody i Konstantynów.

Przeprowadziliśmy 112 godzin zajęć

  • Zumba Kids dla dzieci w wieku 4-12 lat,
  • Zumba Fitness dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych oraz
  • Zumba Gold dla seniorów

Zajęcia prowadziły instruktorki Marta Suwara i Klaudia Uchmańska z MW ARTPASSION oraz Angelika Ponińska.

Projekt miał za zadanie zachęcić mieszkańców do podjęcia aktywności fizycznej, co jest szczególnie ważne po pandemii. Program Zumba jest o tyle uniwersalny, że każdy może z niego korzystać, bez względu na umiejętności taneczne czy koordynację ruchową.

W Zumbie nie chodzi bowiem o nauczenie się i zapamiętanie kroków, ale o dobrą zabawę, a „przy okazji” poprawę kondycji fizycznej, spalenie kalorii i poprawienie sylwetki. Instruktorzy umiejętnie prowadzili zajęcia w taki sposób i tak dobierali utwory i choreografie, aby każdy mógł podążać za nimi bez specjalnego przygotowania.

Projekt spotkał się z niebywałym entuzjazmem odbiorców. Nie tylko osoby znające już Zumbę przychodziły na zajęcia. Również Ci, którzy nie mieli do tej pory nic wspólnego z tą formą aktywności,

po usłyszeniu, że zajęcia mają charakter otwarty i bezpłatnie można spróbować swoich sił, przychodzili i dawali sobie szansę, by spróbować. Wiele osób, które przyszło „tyko na próbę” zostało na dłużej. Projekt się zakończył, ale zaszczepiona pasja pozostała. Uczestnicy deklarują chęć dalszego uczestnictwa w zajęciach płatnych u swoich instruktorów. I właśnie o to chodziło! Kolejny zdrowy bakcyl zaszczepiony.

Dziękujemy za zaufanie i Uczestnictwo w naszym projekcie.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ W ZDJĘCIE)

Posty powiązane

Skip to content