Warsztaty

Realizujemy liczne działania warsztatowe skierowane do osób, które mają ambicję wpływania na otoczenie oraz swój rozwój osobisty. Specjalizujemy się w warsztatach tematycznych z zakresu:

warsztaty mydlarskie (glicerynowe)

Zajęcia dla zorganizowanych grup (do 20 osób) w formie stacjonarnej, w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego (w promieniu ok. 30 km od Siedlec)
WARSZTATY MYDLARSKIE to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać kolorowe i pachnące mydełka. Zajęcia pozwalają przenieść uczestników w pachnący świat, umożliwiają poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia. Uczestnicy samodzielnie wybierają kształty, dekorują ozdobami, nadają mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor. Warsztaty mydlarskie to proste zajęcia na których eksperymentuje się kształtem, kolorem, fakturą, zapachem oraz pobudza wyobraźnię i zmysły. W ramach tych zajęć uczestnicy usprawnią oraz poprawią sprawność manualną, rozwiną aktywność twórczą, udoskonalą cechy tj. cierpliwość, dokładność, precyzję, stworzą możliwości do samorealizacji poprzez środki artystyczne, wyzwolą spontaniczność twórczość, opanują umiejętność właściwego zastosowania przyrządów do różnego rodzaju prac plastycznych, poznają różne techniki plastyczne, materiały oraz sposoby ich łączenia, pobudzą wyobraźnię twórczą, fantazję, kreatywność, rozwiną zainteresowania plastyczne, uwrażliwią na sztukę, zmotywują do estetycznego i starannego wykonania zadania, zintegrują się i poprawią relację w grupie, oraz nauczą spędzania wolego czasu w sposób twórczy.

warsztaty  Scrapbookingowe

Zajęcia dla zorganizowanych grup (do 20 osób) w formie stacjonarnej, w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego (w promieniu ok. 30 km od Siedlec).
Wysyłanie kartek z życzeniami świątecznymi jest piękną, choć coraz rzadziej spotykaną tradycją. Wyjątkową pamiątką będą kartki bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie.
Warsztaty scrapbookingowe to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania. Nazwa pochodzi od angielskiego „scrapbook”, oznaczającego album (ozdabianie drobnymi elementami dekoracyjnymi albumów i pamiątek rodzinnych). Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek. Kunszt ten rozprzestrzenił się w wielu dziedzinach dekoratorskich. Scrapbooking to zamiłowanie do wspomnień i chęć zatrzymania pięknych chwil i uwiecznienia tych momentów w formie kartki, obrazu, albumu. Uczestnicy naszych warsztatów nauczą się, jak przy użyciu odpowiednich elementów wykonać samodzielnie przestrzenne arcydzieła, ozdobią kartki za pomocą wzorów, stempli kolorowych papierów, szablonów, tasiemek, guzików, gotowych kształtów i wielu innych. Scrapbooking to hobby dla każdego, jednak wymaga nie lada cierpliwości! Zajęcia uwalniają kreatywność i rozwijają wyobraźnię Uczestników, pozwalają udoskonalić umiejętności rękodzielnicze, oraz otwierają przed nimi świat niesamowitych technik tworzenia i ozdabiania.

warsztaty SCRAPBOOKINGOWE DLA DZIECI

Zapraszamy na świateczne warsztaty dla dzieci ze scrapbookingiem!

Shaker box to świetny sposób na niebanalną kartkę z humorem. Uczestnicy naszych warsztatów nauczą się, jak przy użyciu odpowiednich elementów wykonać samodzielnie przestrzenne arcydzieła, ozdobią kartki za pomocą wzorów, stempli kolorowych papierów, szablonów, tasiemek, guzików, gotowych kształtów i wielu innych. Scrapbooking to hobby dla każdego, jednak wymaga nie lada cierpliwości!

Zajęcia scrapbookingowe dla dzieci uwalniają kreatywność i rozwijają wyobraźnię Uczestników, pozwalają udoskonalić umiejętności rękodzielnicze, oraz otwierają przed nimi świat niesamowitych technik tworzenia i ozdabiania.

warsztaty florystyczne

Nic tak nie umila świątecznego czasu jak własnoręczne wykonywanie bożonarodzeniowych ozdób. Jednym z ważniejszych symboli Bożego Narodzenia jest stroik, czyli gwiazdkowa kompozycja składająca się z zielonych gałęzi drzewa iglastego, szyszek, orzechów, bombek i kokard. Jeszcze piękniejszy jeśli zrobimy go samodzielnie! Choć stroiki bożonarodzeniowe bez problemu możemy dostać w kwiaciarniach i pracowniach florystycznych, to warto jednak pokusić się o wykonanie takiej dekoracji samodzielnie. Spędźmy grudniowe popołudnie na stworzenie świątecznej ozdoby, wykorzystując dostępne od ręki materiały. Ostateczny wygląd stroika na stół zależy wyłącznie od naszej wizji i pokładów kreatywności.

warsztaty Igłą i nitką

Szycie to połączenie zajęć artystycznych i rękodzielniczych, które rozwijają umiejętności manualne, myślenie logiczne i przestrzenne, uczą kreatywności i wiary w swoje możliwości. Samodzielne wykonywanie przedmiotów uczy cierpliwości – zwłaszcza kiedy uczymy się czegoś nowego i z początku nam nie wychodzi. Konsekwentne ćwiczenia i samodoskonalenie powodują wydzielanie przez mózg większej ilości dopaminy, która zwana jest przez naukowców hormonem szczęścia, co daje satysfakcję z wykonanego dzieła, więc nastrój ulega poprawie. Tworzenie rękodzieła działa odprężająco i relaksacyjnie pomagając osiągnąć flow, czyli stan pełnego i całkowitego zaangażowania w wykonywaną czynność tak, że traci się poczucie czasu, rzeczywistości i zapomina o problemach. Dodatkowo, tworzenie własnych rzeczy wymaga koordynacji oczu, rąk i umysłu. Trzeba mieć świadomość tego, co się tworzy, jak to ma wyglądać i, co za tym idzie, jakie kolejne ruchy mają wykonać ręce, żeby to osiągnąć, dzięki czemu mózg jest nieustannie zaangażowany w cały proces. Kreatywność jest zdolnością do tworzenia nowych rzeczy – i nie muszą być to wielkie rzeczy, ale (nie)zwykłe, codzienne drobnostki, których prostotą i genialnością niejednokrotnie można zadziwiać. W czasie zajęć Uczestnicy poznają rodzaje ściegów, uczą się fastrygować, szyć ręcznie, przyszywać guziki.

warsztaty art journal

Art Journal jest to artystyczny dziennik. Dosłownie tłumacząc to dziennik sztuki, gdzie „art” nie oznacza ściśle tworzenia arcydzieł sztuki. W procesie art journaling’u najważniejsza jest sama twórczość. Pozwala ona na kreatywny upust, twórcze zapomnienie, oderwanie się od rzeczywistości w trudnych chwilach. Zatem generalnie rzecz biorąc art journal jest wszystkim tym czym ma on dla Ciebie być. W zasadzie nie ma jednoznacznych zasad w jaki sposób powinniśmy go prowadzić. Może stanowić pamiętnik, zbiór wspomnień z podróży czy pomysłów, albo po prostu przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Zazwyczaj łączy on przekaz wizualny z werbalnym (słownym). Może być formą autoterapii, gdzie przelewamy wszelkie emocje, czyli to co nas: trapi, raduje, rozdziera, uszczęśliwia, drażni, rozśmiesza, przytłacza lub uskrzydla itp. Art Journal można tworzyć różnymi sposobami i technikami. Tutaj też nie ma żadnych ograniczeń. Uczestnicy wykorzystają skrawki niepotrzebnych gazet, biletów, farby, kredki, pisaki albo wszystko na raz. Zostaną zachęceni do testowania nowych mediów i odkrywania starych na nowo.

warsztaty “Mały Architekt”

Warsztaty organizujemy na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego,  dla grup min. 6 osobowych. Warsztaty skupiają się na zapoznaniu dzieci w wieku 8-11 lat z wiedzą i podstawowymi umiejętnościami z zakresu projektowania. Uczestnicy warsztatów zostaną wprowadzeni w tematykę architektury, sztuki i urbanistyki. Nauczą się planować przestrzeń, a także projektować w podstawowym wymiarze. Poznają najbardziej znane i charakterystyczne dzieła architektoniczne świata. Ponadto dowiedzą się, czym jest estetyka miejska oraz jaka jest zależność między architekturą a naturą. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość zaplanowania rozmieszczenia budynków użyteczności publicznej, dróg, parków, mostów itp. rzeczy, których istnienie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania miasta. Podczas warsztatów omówiona będzie kwestia potrzebnych obliczeń i spełniania norm, użyteczności obiektów i estetyki. Kursanci nauczą się współpracować ze sobą nawzajem, a także wyrażać swoje własne zdanie. Rozbudzą swoją wyobraźnię oraz staną się bardziej kreatywni i pomysłowi. W programie warsztatów przewidziano między innymi wspólne wykonanie konstrukcji budowlanych z puzzli 3D lub klocków.

warsztaty fotograficzne

Warsztaty organizujemy na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego,  dla grup min. 10 osobowych.
Warsztaty są realizowane na poziomie podstawowym. Skierowane młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów, którzy chcą nauczyć się profesjonalnego robienia zdjęć. Uczestnicy w trakcie zajęć zapoznają się z podstawowymi aspektami fotografii cyfrowej. Dowiedzą się, w jaki sposób powinni robić zdjęcia, aby były ciekawe i poprawnie skomponowane. Ponadto wraz z prowadzącym dokonają przeglądu sprzętu fotograficznego. Warsztaty odbywać się będą w formie 4-godzinnych spotkań połączonych z sesją fotograficzną podczas, której wykonane zostaną zdjęcia portretowe uczestników, które otrzymają w formie elektronicznej. Ponadto Uczestnicy zapoznają się z obsługą sprzętu oraz akcesoriów fotograficznych. Udostępnione uczestnikom mini studio zawierać będzie: system do tła, tła w 5 kolorach (zielony/ czarny/ biały/ szary/ niebieski), regulowaną ramę, kompletny zestaw oświetleniowy z parasolami, reflektory oraz regulowane statywy. Dzięki temu, każdy uczestnik będzie miał okazję być przez chwilę fotografem jak również modelem.

warsztaty pouring acrylic

Warsztaty organizujemy na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego,  dla grup min. 10 osobowych (wszystkie grupy wiekowe). Warsztaty są idealną szansą na kształtowania postaw twórczych, ekspresji, doskonalenia umiejętności przekazywania swoich emocji i myśli w formie wytworu. Podczas warsztatów Uczestnicy tworzą abstrakcyjne obrazy metodą pouring acrylic. Technika pouringu to sposób tworzenia obrazów poprzez rozlewanie farb na podobrazie lub inne podłoże. Farba uzyskuje płynność dzięki połączeniu ze specjalnym medium (pouring medium). Medium wpływa na gęstość farby, jednak nie zmienia jej koloru, nasycenia, czy właściwości kryjących – farba nie staje się transparentna (jak np. po połączeniu z wodą) i jest bardziej plastyczna. Farby można rozlewać na wiele różnych sposobów. Warsztaty to zaproszenie do doświadczenia momentu niepewności co wyjdzie, gdy wlewa się farby do kubka i przekręca do góry dnem na podobrazie. To niesamowite doświadczenie odkrywania jaki obraz wyłoni się z mieszaniny kolorów. Cały ten proces jest żywy, płynący, absolutnie wciągający w „tu i teraz”. Uczy cieszenia się momentem tworzenia. Aktywuje twórczość, ustawia w perspektywie, w której budzi się ciekawość, kreatywność oraz zabawa. Uczestnikom warsztatów zapewniamy niezbędne materiały: farby, preparaty, podobrazia, materiały ochronne etc.

warsztaty taneczne

Warsztaty organizujemy na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego,  dla grup min. 8 osobowych (dzieci oraz młodzież). Realizujemy je przez cykl 8-10 spotkań, które mają zachęcić Uczestników do aktywnego spędzania wolnego czasu. Podczas zajęć Uczestnicy nauczą poruszać się do rytmu, będą doskonalić swoją koordynację ruchową, nauczą się podstawowych kroków i figur tańców nowoczesnych, takich jak: hip-hop, funky, street dance czy zumba. Dzięki temu uczestnicy warsztatów będą mieli okazję rozładować nagromadzoną energię. Poza tym spędzą czas w gronie rówieśników, co ułatwi im nawiązywanie kontaktów w przyszłości. Uczestnicy podczas warsztatów przełamią wewnętrzne opory, staną się bardziej odważni i pewnie siebie. Warsztaty pomogą rozwinąć talent taneczny i pasję z tym związaną. Wspierają rozwój motoryczny, koordynację ruchową, wprowadzają w świat ruchu i muzyki. Pomagają nauczyć się podstawowych kroków i figur tanecznych, uczą słuchać muzyki i wczuwać się w rytm. Warsztaty pozwalają na wyrażanie siebie poprzez kreatywne poruszanie się. W czasie zajęć uczestnicy spędzą również czas na wykonywaniu podstawowych ćwiczeń gimnastycznych, które pozwolą na wzmocnienie takich aspektów jak równowaga i prawidłowa postawa ciała. Każda aktywność fizyczna dzieci i młodzieży uczy je wytrwałości i regularności a systematyczne treningi pokazują, że aby coś osiągnąć, potrzeba wysiłku.

WARSZTATY IMPROWIZACJI TEATRALNEJ IMPRO

Warsztaty organizujemy na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego,  dla grup min. 8 osobowych (młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy). Warsztaty IMPRO są prowadzone technikami teatru improwizacji. Ta metoda pracy pozwala uczestnikom otworzyć się, szybko nawiązać pozytywne relacje, zachęca do spontaniczności i współpracy. Odpowiednio dobrane ćwiczenia improwizacyjne krok po kroku łączą uczestników, wzmacniają u nich poczucie siły sprawczej, zachęcają do aktywności, a wszystko w radosnej atmosferze. Techniki improwizacji są tak stworzone, żeby wyzwalać w ludziach ich najlepszy potencjał, niezależnie od wieku. Uczestnicy podczas warsztatów doświadczą ile mają sił witalnych i energii życiowej. Dzięki radości i humorowi towarzyszącemu ćwiczeniom improwizacyjnym odkryją, że dając coś od siebie jednocześnie wzmacniają siłę grupy. Zajęcia zbliżą uczestników i rozpalą w nich chęć do dalszego działania.

warsztaty stylizacji i wizażu

Warsztaty organizujemy na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego,  dla grup min. 8 osobowych. Warsztaty skierowane są do osób dorosłych i seniorów. Uczestnicy podczas zajęć zapoznają się z typami sylwetek (zarówno damskich, jak i męskich) oraz określą swój typ sylwetki. Na przykładach zdjęć znanych osób 50+ (aktorzy, piosenkarki, dojrzali blogerzy modowi) zobaczą jakie fasony ubrań dobierać do swojej sylwetki, żeby wyglądać korzystnie, a jakich unikać. Uczestnicy doświadczą analizy kolorystycznej, odkryją w jakich kolorach wyglądają młodziej, a jakie kolory dodają lat. Dzięki analizie kolorystycznej poznają swój typ kolorystyczny i dowiedzą się o wpływie otaczających nas barw. Dzięki pracy w grupach będą mogli usłyszeć komplementy od innych uczestników i docenić w sobie to, co inni postrzegają za ich piękno. Uczestnicy poznają strategie kompletowania zbilansowanej garderoby, tak by w ich szafach znalazły się odpowiednie ubrania, na różne okazje, z dobrej jakości tkanin. Taka wiedza pozwoli odświeżyć ich garderoby, a podczas zakupów świadomie wybierać korzystne dla nich fasony. Uczestnicy zakończą zajęcia z większym poczuciem swojej atrakcyjności niezależnie od wieku.

…oraz inne, jak nas pomysły poniosą!

Zapewniamy materiały, doświadczoną kadrę oraz świetną zabawę.

Zapraszamy do kontaktu:  tel. 531-539-013, fundacja@lenatiga.pl .

Skip to content