fbpx

Warsztaty scrapbookingowe dla Seniorów

Projekt „Tylko aktywnością wygrasz ze starością” się rozkręca! Kolejny punkt cyklu to warsztaty scrapbookingowe pod okiem animatorki Kasi Przygody-Burek. 14 sierpnia twórcze zmagania przechodzili mieszkańcy Skórca i Seroczyna, 11 września Strzały i Mokobód.

Nie taki diabeł straszny jak go malują, scrapbooking mimo, że brzmi obco, to od lat zakorzeniony jest w naszej naturze! Scrapbooking to zamiłowanie do wspomnień i chęć zatrzymania pięknych chwil i uwiecznienia tych momentów w formie kartki, obrazu, albumu.

Warsztaty w Klubie Seniora w Seroczynie prowadziliśmy w ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wodyniach. Seniorzy doskonalili umiejętności rękodzielnicze, tworzyli kartki okolicznościowe niesamowitą techniką tworzenia i ozdabiania różnymi elementami dekoracyjnymi. Wycinali i wydzierali. W ramach zajęć rozwijali aktywność twórczą, udoskonalali sprawność manualną, a przede wszystkim spędzili ze sobą miło czas.


Klub Seniora w Skórcu to wspaniałe ,,Super Sześćdziesiątki”, które pod okiem animatorki Kasi Przygody-Burek również tworzyły kartki okolicznościowe metodą scrapbookingową. Warsztaty powstały przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Skórcu.

Warsztaty dla KGW Strzała powstały we współpracy z GOK Chodów. Panie stworzyły własnoręcznie piękne kartki okolicznościowe tzw. metodą skrabania. Indywidualizm, kreatywność i uwolnienie wyobraźni to był cel naszych zajęć.

W ramach partnerskiego projektu wspaniałe zajęcia odbyły się też w GOK Mokobody. Warsztaty rękodzielnicze nie tylko dostarczyły rozrywki, ale okazały się ciekawą formą spędzenia czasu. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak przy użyciu odpowiednich elementów wykonać przestrzenne „arcydzieła”.

Scrapbooking to hobby dla każdego, jednak wymaga nie lada cierpliwości! Jego ogromnym atutem jest możliwość wykorzystywania podczas tworzenia kartek różnego rodzaju technik, odpowiednio dostosowanych do konkretnych oczekiwań danej osoby, także własnoręcznie zrobione przedmioty dlatego sprawiają dużo radości i satysfakcji. Seniorki na warsztatach wykazały się kreatywnością, twórczością i co najważniejsze samodzielnością – brawa dla nich!

Radości nie było końca, Panie stworzyły arcydzieła!