fbpx

Warsztaty mydlarskie dla Seniorów

Kolejne zajęcia dla Seniorów w projekcie „Tylko aktywnością wygrasz ze starością” to warsztaty mydlarskie. 18 Sierpnia odbyły się w Seroczynie i Skórcu, 13 września w Strzale i Mokobodach. Seniorzy uczestniczyli w Warsztatach mydlarskich pod czujnym okiem animatorki Joanny Śledź, z radością informujemy, że ukończyli je wzorowo.

Warsztaty mydlarskie to proste zajęcia, na których eksperymentuje się kształtem, kolorem, fakturą, zapachem oraz pobudza wyobraźnię i zmysły. Zajęcia były dla naszych Seniorów niecodzienną okazją, aby własnoręcznie wykonać pachnące mydło, pozwoliły Uczestnikom przenieść się w pachnący świat, umożliwiły poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia.

Seniorzy samodzielnie wybierali kształty, dekorowali ozdobami, nadali mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor. Podczas warsztatów uczestnicy wykonali mydełka, które następnie zapakowali i zabrali do domu, gdyż samodzielnie wykonane to wspaniały prezent dla najbliższych.

Spotkanie było niecodzienną okazją, aby własnoręcznie wykonać pachnące, kolorowe mydełka. Zajęcia pobudziły kreatywne myślenie, Uczestnicy eksperymentowali z kształtem, kolorem, fakturą i zapachem. Zapachy ziół, aromatów i podgrzanej bazy mydlarskiej były sprawcą ,,pozytywnego zawrót głowy”. Tylko spójrzcie jakie zmysłowe i piękne powstały mydełka, pod światło robią wspaniałe wrażenie.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Uczestnikom zapewnione zostały wszelkie materiały niezbędne do uczestniczenia w warsztatach.