fbpx

Warsztaty Florystyczne dla seniorów

„Tylko aktywnością wygrasz ze starością”. W ramach projektu sfinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego Seniorzy wzięli udział w warsztatach florystycznych pod okiem instruktora florysty Magdy Tomaszewskiej. Uczestnicy mieli okazję do stworzenia kompozycji zwanej lasem w szkle.

6 sierpnia lasy powstawały w Strzale i Mokobodach, 13 września był przeznaczony dla mieszkańców Seroczyna i Skórca.

Panie z Mokobód bardzo zaangażowały się w swoją pracę, pobudziły swoją kreatywność, wyobraźnię twórczą oraz fantazję dzięki czemu powstały piękne dzieła, które przyozdobią ich domy. Była to okazja do spotkania się, integracji, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. Pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, ale kobietki na zajęcia dotarły w komplecie.

Seniorki z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzale odkrywając tajemnice florystyki poznały różne kwiaty  i ozdoby oraz sposoby łączenia ich, by tworzyć niepowtarzalne dekoracje w szkle. W ramach zajęć uczestniczki udoskonaliły cierpliwość, dokładność, precyzję, twórczość oraz ukształtowały wyczucie formy, własnego stylu i gustu przy komponowaniu własnego lasu w szkle. Czas spędzony na wspólnej pracy, był odskocznią od dnia codziennego.

Kobietki ze Skórca po raz ostatni wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez Fundację. Panie tworzyły kompozycje kwiatowe w szkle. Były bardzo szczęśliwe, bo swoje prace mogły zabrać ze sobą do domu. Panie tworzą wspaniały zespół są życzliwe, zgodne i bardzo wdzięczne.

Seniorzy z Klubu Seniora także stworzyli kompozycje kwiatowe w szkle, które mogli później zabrać do domu. Na warsztatach grupowych ważna jest cierpliwość, dobra współpraca oraz kształtowanie poczucia własnego stylu. I takie cechy w sobie kształtowali. Każda praca była wyjątkowa i zasługiwała na pochwałę!

Zadanie sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Uczestnikom zapewnione zostały wszelkie materiały niezbędne do uczestniczenia w warsztatach.