Warsztaty florystyczne w KGW w Oleśnicy

Uczestnicy zajęć wykonali piękne stroiki z żywych gałązek świerku z przeróżnymi dodatkami. Spędzili grudniowy wieczór świątecznej atmosferze.

Kolejne warsztaty florystyczne z motywem świątecznym za nami. W minioną sobotę nasza florystka Magda zawitała do KGW Niezapominajka w Oleśnicy gmina Wodynie.

Uczestnicy zajęć wykonali piękne stroiki z żywych gałązek świerku, jodły z przeróżnymi dodatkami. Spędzili grudniowy wieczór w miłej, świątecznej atmosferze.

Dzięki zajęciom florystycznym członkinie koła gospodyń wiejskich nauczyły się podstawowych zasad kompozycji kwiatów i roślin.

Przy okazji poznały podstawy botaniki i ciekawostki dotyczące roślin, z których korzystają podczas warsztatu. Praca z kwiatami i roślinami to wyjątkowa przygoda, która uczy pokory.

To przyspieszony kurs życia w zgodzie z naturą, respektowania jej zasad i zrozumienia, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego kontrolować.

Warsztaty florystyczne pozwalają zdobyć wiele kompetencji – dają możliwość poukładania sobie elementarnej wiedzy o gatunkach roślin, ale także wyposażaj a w praktyczne umiejętności tworzenia kompozycji florystycznej.

To właśnie te podstawy pozwalają później na większą finezję i kreatywność.

Skip to content