W Krainie Bajek – podsumowanie

W niedzielę 30 maja okolice amfiteatru odwiedziło wiele rodzin z dziećmi. Wspólnym mianownikiem był uśmiech! Atrakcji było mnóstwo, szyte na miarę dziecięcych pragnień. Po parku miejskim Aleksandria przechadzały się postacie z bajek. Można było spotkać Chase’a i Marshalla, Myszkę Miki, Pocahontas, Smoka, Minionka, księżniczkę Elzę z Olafem, z odsieczą przybył nawet Mario z Super Mario Brothers. Na starcie prawdziwa i przesympatyczna siostra zakonna! Do każdej postaci ustawiały się kolejki małych przechodniów, ale nietrudno zgadnąć, że największym powodzeniem cieszyli się bohaterowie Psiego Patrolu. Na mecie mali zwycięzcy otrzymywali medale i nagrody.

– Wspaniałe wydarzenie, jest naprawdę zorganizowane z myślą o dzieciach – mówi mama 7-latka. Małe i duże, wszystkie miały co robić. Na starsze czekała gra miejska, gdzie mali detektywi rozwiązywali zagadki i szukali postaci z bajek. Także rodziców czekało wyzwanie – zagadki związane z atrakcjami Siedlec. Czy znali odpowiedzi? – Pomagał nam wujek Google.– mówi jedna z mam. – Kilka osób skorzystało z tzw. „telefonu do przyjaciela”. – mówi Katarzyna Bogusz z Fundacji Le Natiga.
– Grę zakończyli wszyscy! Gratulujemy!

Pogoda dopisała. Obok Amfiteatru czekały kolejne atrakcje: po pierwsze – dmuchane zjeżdżalnie. Tuż obok czekał wóz strażacki z dzielnymi strażakami z OSP Nowe Opole. Ilu Maluchów teraz marzy, by zostać strażakiem Samem? Dalej słodycze: lody, kolorowa wata cukrowa, popcorn – do wyboru, do koloru! Kolorowe były też wielkie bańki mydlane i warkoczyki wplatane w dziecięce włosy przez dzielnych wolontariuszy. Zdjęcie z postaciami z bajek można było zrobić także w fotobudce.

– Dla tych uśmiechów naprawdę warto było! – mówi Aneta Czarnocka z Fundacji Le Natiga.
– W organizacji pomogli nam wspaniali wolontariusze, ich radość, energia i zapał były widoczne z daleka.

Niektóre rodziny spędziły tu całe popołudnie… W międzyczasie odbyły się zajęcia Zumba Kids a Pszczółka Maja przeprowadziła animacje taneczne. Dzieci chętnie tańczyły w rytm muzyki.

– Celem spotkania było zebranie środków na kampanię #małysprzętWIELKAPOMOC, z której cały dochód zostanie przeznaczony na zakup mobilnego USG dla podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci. – mówi Joanna Zawadzka z Fundacji Le Natiga. – W ramach wydarzenia jakim była Charytatywna Gra Miejska „W Krainie Bajek” udało się nam zebrać 9 170,57 złotych! Bardzo się
z tego cieszymy i już zapowiadamy kolejną akcję. Tym razem zaprosimy miłośników jazdy na rowerze! Widać, że jesteśmy spragnieni zabawy, spragnieni relacji i radości, powietrza, sportu. Dlatego tak ważne są wydarzenia takie jak to – mamy nadzieję że ich nie zabraknie!

Fotorelacja: https://www.facebook.com/fundacjalenatiga/posts/315727006748076

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2mCCaHR7T

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/zg58gh/s/wkrainiebajek

[/vc_column]
Skip to content