Seniorzy w Ziołowym Zakątku

W ramach projektu ,,Tylko aktywnością wygrasz ze starością" 40-osobowa grupa seniorów z gminy Wodynie, Skórzec, Siedlce i Mokobody wyruszyła zwiedzać Ziołowy Zakątek.

Co tam się działo? Było zwiedzanie Ogrodu Ziołowego z przewodnikiem, gawęda o ziołach, były opowiadania o właściwościach ziół i ich zastosowaniu w wielu dziedzinach życia oraz zwiedzanie zabytkowego kościoła z XVII w… Tak spędzali czas Seniorzy uczestniczący w projekcie ,,Tylko Aktywnością Wygrasz ze Starością”. Zdobyli tu dużo wiedzy ale i praktyki uczestnicząc w warsztatach herbacianych, gdzie każdy mógł przygotować herbatkę dla siebie wg podanych wskazówek. Była okazja spróbować zupy pokrzywowej oraz schabu w sosie z trawką żubrówką – obiad niczym rozkosz dla podniebienia!

To był czas tylko dla nich. Śmiechy, śpiewy, wspólna kawka, spacery i zakupy… Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do aktywnego odpoczynku. Chętni mogli poczuć klimat wsi zaglądając do zagrody ze zwierzętami. Tutaj czas się zatrzymał, wracały wspomnienia z dzieciństwa.

W drodze powrotnej wstąpili do Drohiczyna i na Górę Zamkową, która nie była łatwa w zdobyciu, ale się udało! Widok na Bug wynagrodził wszystko.

Na koniec modlitwa w Katedrze Trójcy Przenajświętszej, która pełniła niegdyś funkcje kościoła klasztornego zakonu Jezuitów i wpis do księgi pamiątkowej. Seniorzy zmęczeni, ale szczęśliwi ze śpiewem na ustach wracali do domu.

Zadanie sfinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

Skip to content