Warsztaty florystyczne w GBP w Krzywdzie

W dniu 20 grudnia nasza florystka Magda zawitała do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywdzie. Jako, że święta Bożego Narodzenia tuż tuż, poprowadziła warsztaty florystyczne z robienia stroików świątecznych.
2

Wśród wesołych dźwięków świątecznych piosenek lecących z radia grupa mieszkańców gminy Krzywda w powiecie łukowskim tworzyła piękne kompozycje z gałązek świerku, tui oraz licznych ozdób: świecących brokatem lub matowych czy perłowych bombek, świeczek, listków czy gwiazd betlejemskich.

Warsztaty florystyczne uwrażliwiają na piękno oraz uczą podstawowych zasad kompozycji kwiatów i roślin. Przy okazji Uczestnicy poznają podstawy botaniki i ciekawostki dotyczące roślin, z których korzystają podczas warsztatu. Praca z kwiatami i roślinami to wyjątkowa przygoda, która uczy pokory. To przyspieszony kurs życia w zgodzie z naturą, respektowania jej zasad i zrozumienia, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego kontrolować. Warsztaty florystyczne pozwalają zdobyć wiele kompetencji – dają możliwość poukładnia sobie elementarnej wiedzy o gatunkach roślin, ale także wyposażaj a w praktyczne umiejętności tworzenia kompozycji florystycznej. To właśnie te podstawy pozwalają później na większą finezję i kreatywność.

Były to ostatnie warsztaty przeprowadzone przez naszą Fundację w tym roku. Dziękujemy za zaproszenie i życzymy spokojnych, rodzinnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wejścia w Nowy Rok 2022 z nową energią i nadzieją.

Skip to content